Tisková zpráva: Brain4Industry spouští první vzdělávací kurzy pro malé a střední podniky

Dolní Břežany, 14.03.2024 – Brain4Industry (B4I) je konsorcium špičkových vědeckých institucí a technologických firem, které pomáhá malým a středním výrobním podnikům využívat inovativní technologie a řešení tak, aby dokázaly zvýšit svou konkurenceschopnost. Zároveň Brain4Industry patří mezi hrstku těch, kteří se mohou honosit titulem EDIH – European Digital Innovation Hub. Díky tomu může malým a středním firmám nabízet vzdělávací kurzy, které jsou 100% nebo téměř 100% hrazeny z příspěvku Evropské unie. A právě takové kurzy nyní spouští v rámci Brain4Industry Academy.

„V Brain4Industry nám jde o to, aby se malé a střední firmy naučily využívat nové nástroje a technologie, a dokázaly tak konkurovat i větším hráčům na trhu. Z mezinárodních průzkumů vyplývá, že vzdělávání zaměstnanců je klíčovým faktorem pro úspěch každé organizace. A to je také důvod, proč jsme se rozhodli vytvořit vzdělávací akademii“, říká Jana De Merlier z Brain4Industry, která stála u zrodu celé akademie.

Brain4Industry se zaměřuje hlavně na rozvoj digitalizace a aditivních technologií (3D tisku). Brain4Industry Academy staví na nejsilnějších kompetencích B4I. Soustředí se proto na digitalizaci, vývoj produktu, 3D tisk a na měkké dovednosti, které firmám pomohou nastartovat potřebné změny. Účastníci se na kurzech dozvědí, jak jim může digitalizace pomoci v administrativě i ve výrobě a co udělat předtím, než se do ní pustí.
Zjistí také, jaké jsou možnosti aditivních technologií ve výrobě, na co si dát pozor při vývoji nového produktu, jak díky inovacím šetřit čas, jak komunikovat změny a uřídit rizika. Kurzy probíhají ve třech úrovních, a jsou tak vhodné jak pro úplné začátečníky, kteří se potřebují ve světě digitalizace a 3D tisku nejprve zorientovat, tak pro firmy, které už nové technologie a nástroje využívají, ale chtěly by své dovednosti ještě zlepšit. Školení jsou vhodná zejména pro manažery a majitele firem, kteří určují další směrování podniku. Do budoucna se počítá ale i s technicky orientovanými praktickými workshopy pro ředitele výroby, technology a konstruktéry. 

„Se členy konsorcia Brain4Industry jsme již v minulosti spolupracovali v oblasti digitalizace, a proto nám dává smysl předat tyto zkušenosti dál, ať už jde o jednodenní workshopy jako je Živá (datová) továrna přímo v naší slévárně, nebo komplexní kurzy Brain4Industry Academy,” říká Jan Lát, CFO firmy Beneš a Lát a Manažer roku 2021. 

Na kurzy je možné se zapisovat už nyní – ty první, jako například Úvod do digitalizace, začínají již v březnu. Pokročilejší vícedenní kurzy pak spouští Brain4Industry od dubna.  Více informací najdete na b4iacademy.cz.  

Kontakt pro média:

Michaela Winklerová
PR a marketing manažerka
Email: winklerova@brain4industry.cz
Tel: +420 775 168 722