Úvod do digitalizace

Potřebujete se zorientovat v digitálním světě? Chcete zjistit, jaké možnosti skýtá digitalizace pro výrobní firmy? Pak je tento jednodenní kurz určený právě vám.

Přihlásit se na kurz
uvod do digitalizace

Základní informace

Co se naučíte
  • co je to digitalizace a průmysl 4.0
  • jak správně popsat, mapovat a optimalizovat procesy, odstranit plýtvání
  • co je to životní cyklus produktu s využitím digitálních nástrojů
  • jaké jsou možnosti automatizace ve výrobě i v administrativě
  • proč je důležitý automatický sběr dat a práce s daty

Chci se přihlásit do kurzu

Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU.

Rozsah

1 den, 9:00 – 16:00

Náš přístup

Workshop je prakticky zaměřený, založený na případových studiích a potřebách účastníků.

Komu jsou workshopy určeny

CEO a majitelům firem, obchodním či R&D ředitelům – všem, kteří mají na starosti strategické rozhodování v technologicky zaměřených firmách a chtějí zůstat o krok napřed.

Financování

Jsme součástí sítě EDIH (European Digital Innovation Hub). Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU. Kurzovné je hrazeno formou zápisu do rejstříku de minimis na základě smlouvy o poskytnutí vzdělávacích služeb a vyplnění dotazníku Evropské komise – tzv. Digital Maturity Assessment. Zapojeným firmám se při počtu 8 účastníků převádí 16.853,- Kč do de minimis. Při jiném počtu účastníků se výše převodu do de minimis může lišit. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Upozornění

Upozorňujeme, že vzhledem k využití podpory de minimis je registrace na kurz závazná – při zrušení registrace méně než 5 pracovních dnů předem si vyhrazujeme právo zapsat kurzovné přihlášené firmě do registru de minimis; účastníkovi rádi nabídneme kurz v náhradním termínu nebo jiný kurz z naší nabídky ve stejném rozsahu.

Kde se vzdělávání bude konat

Kurzy probíhají v Inovačním Centru Brain4Industry, které poskytuje jedinečné zázemí a infrastrukturu zejména pro digitalizaci, aditivní technologie a vývoj produktů.

Inovační centrum Brain4Industry | Za Radnicí 933 | 252 41 Dolní Břežany

Ptáte se nás

Komu byste doporučili kurz Úvod do digitalizace?

Kurz je skvělý pro všechny, kdo mají ve firmě na starosti strategické rozhodování, typicky CEO a majitelé firem, obchodní či R&D ředitelé. Kurz pokrývá základy pro digitalizaci a optimalizaci procesů ve firmě, proto je vhodný i pro ty, kteří se potřebují ve světě digitalizace nejprve zorientovat.

Jaký je rozsah kurzu Úvod do digitalizace?

Jedná se o základní jednodenní kurz (obvykle 9:00 - 16:00), který doporučujeme následně kombinovat s navazujícími kurzy.

Kdo povede kurz Úvod do digitalizace a jaké má zkušenosti?

Garanty a zároveň školiteli tohoto kurzu jsou Ondřej Kurkin a Antonín Miller ze společnosti CARDAM, která se specializuje na digitalizaci, vývoj produktu, matematické simulace a aditivní výrobu. Ondřej má přes 10 let zkušeností  v oblasti digitalizace procesů, konceptu digitální továrny a řízení životního cyklu produktu. Antonín je expertem v oblastech plánování, řízení, racionalizace a optimalizace výrobních a logistických procesů. Zaměřuje se na propojení moderních trendů v Průmyslu 4.0 a na simulaci výrobních a logistických procesů.

Je možné upravit nabízený kurz na míru?

Určitě ano. Pokud se vám kurz líbí, ale potřebujete ho upravit podle potřeb své firmy, neváhejte nás prosím kontaktovat. Malé i střední podniky mohou i zde využít výhodné financování v rámci režimu de minimis. Pro větší firmy vytvoříme nabídku dle počtu účastníků.

Kdo může čerpat kurzy zdarma v režimu de minimis?

Podporu de minimis mohou čerpat malé a střední podniky (MSP), včetně OSVČ, a malé podniky se střední tržní kapitalizací (tzv. small mid-caps), které zaměstnávají méně než 499 osob a které jsou daňovými rezidenty České republiky.

Co musím udělat pro to, abych mohl čerpat kurz ZDARMA? 

Pro využití podpory de minimis stačí podepsat smlouvu o poskytnutí vzdělávacích služeb. My se pak postaráme o zápis do státního registru de minimis. Podmínkou pro poskytnutí dotace je také vyplnění tzv. Digital Maturity Assessment – jde o dotazník vyžadovaný Evropskou unií, který vám pomůže zhodnotit úroveň digitalizace ve vaší firmě.

Co je to podpora de minimis?

De minimis je latinský výraz, který v ekonomickém kontextu označuje pravidlo stanovené Evropskou unií pro poskytování veřejné podpory malým a středním podnikům (MSP).

Podle tohoto pravidla mohou MSP přijímat finanční podporu od veřejných institucí, aniž by tato podpora byla považována za narušení hospodářské soutěže v rámci EU.
Pravidlo de minimis stanovuje maximální částku veřejné podpory, kterou může podnik od veřejných institucí obdržet za určité období (obvykle tři finanční roky). Tato částka je stanovena na 300 000 eur pro jakýkoli subjekt a libovolné období tří po sobě jdoucích finančních let.

Taková podpora může být poskytnuta například formou dotací, úvěrů, daňových úlev nebo jiných forem finančních výhod. Podniky jsou povinny informovat poskytovatele veřejné podpory o veškeré podpoře, kterou obdrží, aby se zajistilo dodržení pravidla de minimis. Čerpání podpory se zapisuje do tzv. registru de minimis.

Kde probíhají kurzy B4I Academy?

Kurzy probíhají v Inovačním Centru Brain4Industry, které se nachází v Dolních Břežanech nedaleko Prahy. Adresa je Za Radnicí 933, 252 41 Dolní Břežany. Budova poskytuje jedinečné zázemí pro digitalizaci, aditivní technologie a vývoj produktů. Disponuje řadou 3D tiskáren jak pro plasty, tak pro kovy.

Jak se k vám dostanu a kde můžu zaparkovat? 

  • Pro cestu autem můžete použít např. sjezd z Pražského okruhu (D0) na Písnici/Dolní Břežany. Inovační centrum se nachází hned vedle budovy obecního úřadu (Za Radnicí 933). Parkování je možné přímo před budovou Inovačního centra a obecního úřadu dle aktuálního ceníku nebo v parkovacím domě (za poplatek 50 Kč/den). Parkovací dům je vzdálen od Inovačního centra cca 5 minut chůze. Pro přesnou lokalitu prosím klikněte sem, více informací o parkování najdete zde.
  • Pro cestu autobusem využijte bus linky č. 333 z Kačerova (metro C) nebo bus č. 341 z nádraží Modřany.

Lektoři kurzu

Antonín Miller

Antonín Miller

Project Manager Industry 4.0 CARDAM s.r.o.

Zobrazit profil
Ondřej Kurkin

Ondřej Kurkin

Jednatel CARDAM s.r.o. a garant B4I Academy

Zobrazit profil

Pozvánka | Úvod do digitalizace

Máte zájem o řešení na míru? Kontaktujte mě

Rádi s Vámi projdeme Vaše požadavky a maximálně Vás vtáhneme do přípravy obsahu kurzu. Nabídneme financování v závislosti na počtu školených osob.

O kurzu

Začátek kurzu:

15.5.2024, 8:30 – 16:30. Pomůžeme vám zorientovat se v digitálním světě. Pro malé a střední podniky je kurz ZDARMA (v režimu de minimis).

Máte dotazy? Kontaktujte nás