Inovační akademie

Zajímá vás, jak můžete šetřit svůj čas a zamezit zvyšování nákladů? Chtěli byste se dozvědět, jak uřídit rizika a komunikovat změny? Potřebujete inovovat a nevíte, jak na to?  Rádi byste ve své firmě nastavili inovace jako proces?

Přihlásit se na kurz
inovační akademie

Základní informace

Co se naučíte
 • co inovovat a jak inovovat
 • jak navrhnout správnou inovační strategii firmy
 • jak vybudovat výkonný a efektivní inovační ekosystém ve firmě
 • jak uřídit proces inovací z pohledu zdrojů a eliminace rizik
 • jak objevovat příležitosti na trhu a přetvořit je do produktu
 • jak navrhovat produkty tak, aby se maximálně využil jejich potenciál
Den 1+2 | Inovační management | Design to X
 • jak tvořit správnou inovační strategii, inovace jako organická strategie růstu
 • inovační trajektorie: inovace, expanse a vytváření nového core byznysu
 • inovace byznys modelu, produktu a procesů, metody, nástroje, případové studie
 • firemní inovační systém, ekosystém, měření a zvyšování jeho výkonnosti
 • přístupy, modely k řízení inovací, případové studie Škoda Auto, IKEA, Shell
 • jak pomáhá Design to X při inovacích: radikální úspory přímých nákladů při zachování funkčních a environmentálních požadavků na produkty
 • modely Design to X, metody, principy, design for X, design to X
Den 3+4 | Product innovation | Risk management v inovacích
 • market innovation: modelování trhu, segmentu, zákazníků, potřeb, velikost, chování, dynamika trhu
 • penetrace trhu, expanze na nové trhy, vytváření úplně nových trhů, vytváření cílového trhu
 • mapování požadavků cílového trhu, metody, nástroje, případové studie a cvičení
 • product innovation, hodnotová propozice produktu, jak generovat novou hodnotovou nabídku
 • jak objevit nové funkce, novou generaci, ekosystém, síťové produkty, platformy, případové studie
 • inovační rizika jako potenciální ztráta hodnoty (zpoždění uvedení na trh, vyšší náklady, horší ROI)
 • rizikový model inovací, identifikace rizik spojených s inovacemi, risk assessment, de – risk strategie
Den 5 + 6 | Change management | Prohlídka ICB4I | Úvod do digitalizace
 • proč change management, změny ve firmě a jejich řízení, přístupy, postup
 • analýza současného stavu, tvorba konceptu, plán změny, příprava implementace
 • praktický workshop: formulace problému/inovační příležitosti a stanovení cílových požadavků (zákaznické – funkční, firemní)
 • úvod do digitalizace a optimalizace procesů
 • prohlídka Inovačního centra B4I včetně unikátních zařízení pro 3D tisk

Chci se přihlásit do kurzu

Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU.

Rozsah

Celkem 6 dní rozdělených na 2 + 2 + 2 dny, obvykle 9:00 – 16:00.

Náš přístup

Workshop je prakticky zaměřený, soustředíme se na vaše podněty, přinášíme příklady z praxe.

Komu jsou workshopy určeny

CEO a majitelům firem, obchodním či R&D ředitelům – všem, kteří mají na starosti strategické rozhodování v technologicky zaměřených firmách.

Financování

Jsme součástí sítě EDIH (European Digital Innovation Hub). Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU. Kurzovné je hrazeno formou zápisu do rejstříku de minimis na základě smlouvy o poskytnutí vzdělávacích služeb a vyplnění dotazníku Evropské komise – tzv. Digital Maturity Assessment. Zapojeným firmám se při počtu 8 účastníků převádí 26.625,- Kč do de minimis. Při jiném počtu účastníků se výše převodu do de minimis může lišit. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Upozornění

Upozorňujeme, že vzhledem k využití podpory de minimis je registrace na kurz závazná – při zrušení registrace méně než 5 pracovních dnů předem si vyhrazujeme právo zapsat kurzovné přihlášené firmě do registru de minimis; účastníkovi rádi nabídneme kurz v náhradním termínu nebo jiný kurz z naší nabídky ve stejném rozsahu.

Kde se vzdělávání bude konat

Inovační centrum Brain4Industry | Za Radnicí 933 | 252 41 Dolní Břežany

Ptáte se nás

Jaký je rozsah kurzu Inovační akademie?

Kurz se skládá celkem ze šesti modulů, z nichž každý trvá cca 8 hodin. Aby byl kurz lépe dostupný, rozdělili jsme ho na 2 + 2 + 2 dny. Kurz nabízíme v tuto chvíli jako balíček. Pokud byste si přáli absolvovat pouze některý z modulů, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kdo by měl absolvovat kurz Inovační akademie? 

Kurzy jsou určeny pro CEO, členy představenstva, chief of innovation officer, majitele a technologické ředitele, strategické, produktové a marketingové manažery. Úroveň "advanced" je vhodná pro ty, kteří už mají představu o potřebě inovací ve své firmě, ale potřebují poradit, jak uřídit rizika a minimalizovat náklady. Tento kurz je zaměřen na komplexní řešení inovační strategie, vývoje produktů a procesů a řízení změn a rizik.

Kdo povede kurz Inovační akademie a jaké má zkušenosti?

Kurz Inovační akademie povede Ján Chaľ, konzultant společnosti ICG. Ján se dlouhodobě věnuje oblasti Lean designu, inovacím produktů a implementaci inovačních procesů do firem. Mezi lety 1995 a 2013 realizoval mnoho projektů zaměřených na snižování přímých nákladů průmyslových a spotřebních produktů pro české, slovenské, německé a italské firmy. Vedl rozsáhlé projekty Design to Cost ve společnostech Solidpower s.p.a (Itálie), Česká Zbrojovka, Ammann, Meopta, ACO, ETA, Danfoss, ZTS, Panasonics, Borcad, Bosal, a Bruker.

Jeho zkušenosti zahrnují také publikaci knihy Design for Assembly a přednášky na významných mezinárodních konferencích o Lean designu. Ján získal výzkumná stipendia na renomovaných pracovištích Lean designu v Evropě, jako jsou Technical University Denmark, Salford University (UK) a Fachhochschule Coburg (Německo). Dlouhodobě působil jako interim manažer na projektu pro přední italskou firmu Solidpower, kde koordinoval vývojové práce v oblasti Design to Cost a Design to X při vývoji kogeneračních jednotek.

Je možné upravit nabízený kurz na míru?

Určitě ano. Pokud se vám kurz líbí, ale potřebujete ho upravit podle potřeb své firmy, neváhejte nás prosím kontaktovat. Malé i střední podniky mohou i zde využít výhodné financování v rámci režimu de minimis. Pro větší firmy vytvoříme nabídku dle počtu účastníků.

Kdo může čerpat kurzy zdarma v režimu de minimis?

Podporu de minimis mohou čerpat malé a střední podniky (MSP), včetně OSVČ, a malé podniky se střední tržní kapitalizací (tzv. small mid-caps), které zaměstnávají méně než 499 osob a které jsou daňovými rezidenty České republiky.

Co musím udělat pro to, abych mohl čerpat kurz ZDARMA? 

Pro využití podpory de minimis stačí podepsat smlouvu o poskytnutí vzdělávacích služeb. My se pak postaráme o zápis do státního registru de minimis. Podmínkou pro poskytnutí dotace je také vyplnění tzv. Digital Maturity Assessment – jde o dotazník vyžadovaný Evropskou unií, který vám pomůže zhodnotit úroveň digitalizace ve vaší firmě.

Mohu se přihlásit na kurzy B4I Academy i pokud moje firma nepatří mezi malé a střední podniky? 

Ano, velké podniky mohou našich služeb využít na komerční bázi. Rádi vám připravíme také kurz na míru. Pro více informací o kurzech a možnostech financování nás prosím kontaktujte.

Co je to podpora de minimis?

De minimis je latinský výraz, který v ekonomickém kontextu označuje pravidlo stanovené Evropskou unií pro poskytování veřejné podpory malým a středním podnikům (MSP).

Podle tohoto pravidla mohou MSP přijímat finanční podporu od veřejných institucí, aniž by tato podpora byla považována za narušení hospodářské soutěže v rámci EU.
Pravidlo de minimis stanovuje maximální částku veřejné podpory, kterou může podnik od veřejných institucí obdržet za určité období (obvykle tři finanční roky). Tato částka je stanovena na 300 000 eur pro jakýkoli subjekt a libovolné období tří po sobě jdoucích finančních let.

Taková podpora může být poskytnuta například formou dotací, úvěrů, daňových úlev nebo jiných forem finančních výhod. Podniky jsou povinny informovat poskytovatele veřejné podpory o veškeré podpoře, kterou obdrží, aby se zajistilo dodržení pravidla de minimis. Čerpání podpory se zapisuje do tzv. registru de minimis.

Kde probíhají kurzy B4I Academy?

Kurzy probíhají v Inovačním Centru Brain4Industry, které se nachází v Dolních Břežanech nedaleko Prahy. Adresa je Za Radnicí 933, 252 41 Dolní Břežany. Budova poskytuje jedinečné zázemí pro digitalizaci, aditivní technologie a vývoj produktů. Disponuje řadou 3D tiskáren jak pro plasty, tak pro kovy.

Jak se k vám dostanu a kde můžu zaparkovat? 

 • Pro cestu autem můžete použít např. sjezd z Pražského okruhu (D0) na Písnici/Dolní Břežany. Inovační centrum se nachází hned vedle budovy obecního úřadu (Za Radnicí 933). Parkování je možné přímo před budovou Inovačního centra a obecního úřadu dle aktuálního ceníku nebo v parkovacím domě (za poplatek 50 Kč/den). Parkovací dům je vzdálen od Inovačního centra cca 5 minut chůze. Pro přesnou lokalitu prosím klikněte sem, více informací o parkování najdete zde.
 • Pro cestu autobusem využijte bus linky č. 333 z Kačerova (metro C) nebo bus č. 341 z nádraží Modřany.

Lektoři kurzu

Pozvánka | Inovační akademie

Máte zájem o řešení na míru? Kontaktujte mě

Rádi s Vámi projdeme Vaše požadavky a maximálně Vás vtáhneme do přípravy obsahu kurzu. Nabídneme financování v závislosti na počtu školených osob.

O kurzu

Začátek kurzu:

Rozsah kurzu 2+2+2 dny:  1.-2.10. + 15.-16.10. + 23.-24.10.2024. Pro malé a střední podniky je kurz ZDARMA (v režimu de minimis).

Máte dotazy? Kontaktujte nás