Jak na technologickou inovaci

Zajímá vás, jak úspěšně dostat svůj produkt na trh? Co si předem zjistit a čemu se raději vyhnout? Jak si ochránit své know-how a jak získat co nejvíc z patentových databází? Ve spolupráci s naším strategickým partnerem UNICO připravujeme sérii workshopů, které vám poradí, jak na technologickou inovaci a minimalizaci rizik.  Čekají na vás 4 dopoledne plná inspirace a konkétních příkladů z praxe i možnost individuálních konzultací. 

Nabídka termínů Poptat kurz na míru
Jak na technologickou inovaci

Základní informace

Co se naučíte
  • získáte praktické nástroje a techniky pro tržní analýzu a průzkum technologií
  • jak inteligentně řídit a chránit duševní vlastnictví a jak předcházet možným právním komplikacím a finančním ztrátám
  • jak správně nastavit spolumajitelství duševního vlastnictví nejen při spolupráci s akademickou sférou
  • jak ověřit potenciál nového produktu před jeho zavedením na trh
  • jak využívat informace z patentových databází
Rozsah a moduly

Série se skládá ze čtyř na sebe navazujících modulů. Rozsah každého modulu je 4 hodiny (9:00 – 13:00) + prostor pro individuální konzultace. Obsah jednotlivých modulů najdete níže v sekci moduly.

Chci se přihlásit do kurzu

Pro OSVČ a malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je kurz 100% hrazen příspěvkem EU.

Náš přístup

Praktické workshopy založené na příkladech z praxe a na vašich zkušenostech a potřebách. Na konci každého workshopu obdržíte prezentaci, která bude shrnovat hlavní poznatky a doporučené postupy.

Komu jsou workshopy určeny

Modul 1 – 3 – CEO a majitelé firem, případně obchodní či R&D ředitelé, kteří mají na starosti strategické rozhodování v technologicky zaměřených firmách
Modul 4 – produktoví a vývojoví manažeři, technologové, analytici

Financování

Jsme součástí sítě EDIH (European Digital Innovation Hub). Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU. Kurzovné je hrazeno formou zápisu do rejstříku de minimis na základě smlouvy o poskytnutí vzdělávacích služeb a vyplnění dotazníku Evropské komise – tzv. Digital Maturity Assessment. Do rejstříku de minimis za převádí  44.942,- Kč za účastníka; účastník nic nehradí. Více o možnostech financování se dozvíte zde.

Upozornění

Upozorňujeme, že vzhledem k využití podpory de minimis je registrace na kurz závazná – při zrušení registrace méně než 5 pracovních dnů předem si vyhrazujeme právo zapsat kurzovné přihlášené firmě do registru de minimis; účastníkovi rádi nabídneme kurz v náhradním termínu nebo jiný kurz z naší nabídky ve stejném rozsahu.

Kde se vzdělávání bude konat

Inovační centrum Brain4Industry | Za Radnicí 933 | 252 41 Dolní Břežany

Ptáte se nás

Jak dlouhý je kurz Jak na technologickou inovaci?

Celý kurz sestává celkem z e čtyř modulů, a je rozvržený do čtyř dopolední (9:00 – 13:00).  V tuto chvíli nabízíme kurz Jak na technologickou inovaci jako komplexní balíček. Pokud byste si přáli absolvovat pouze některý z modulů, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kdo povede kurz Jak na technologickou inovaci a jaké má zkušenosti? 

Školení povedou Vojtěch Nosek a Vojtěch Kadlec, kteří jsou spoluzakladateli společnosti UNICO. Vojtěch Nosek se specializuje na problematiku duševního vlastnictví s důrazem na jeho úspěšné byznysové využití a má více než 10 let zkušeností s realizací technologických inovací. Je známý jako expert v nastavování národních i mezinárodních inovačních ekosystémů, například pro The World Bank nebo TAČR. Vojtěch Kadlec se zaměřuje na technologické inovace a jejich komercializaci. Podílel se na licencování technologií v řádech milionů korun a má zkušenosti se zakládáním technologických start-upů. Jeho odborností je analytický pohled na byznys, včetně business validace a hodnocení.

Kdo může čerpat kurzy zdarma v režimu de minimis?

Podporu de minimis mohou čerpat malé a střední podniky (MSP), včetně OSVČ, a malé podniky se střední tržní kapitalizací (tzv. small mid-caps), které zaměstnávají méně než 499 osob a které jsou daňovými rezidenty České republiky.

Co musím udělat pro to, abych mohl čerpat kurz ZDARMA? 

Pro využití podpory de minimis stačí podepsat smlouvu o poskytnutí vzdělávacích služeb. My se pak postaráme o zápis do státního registru de minimis. Podmínkou pro poskytnutí dotace je také vyplnění tzv. Digital Maturity Assessment – jde o dotazník vyžadovaný Evropskou unií, který vám pomůže zhodnotit úroveň digitalizace ve vaší firmě.

Co je to podpora de minimis?

De minimis je latinský výraz, který v ekonomickém kontextu označuje pravidlo stanovené Evropskou unií pro poskytování veřejné podpory malým a středním podnikům (MSP).

Podle tohoto pravidla mohou MSP přijímat finanční podporu od veřejných institucí, aniž by tato podpora byla považována za narušení hospodářské soutěže v rámci EU.
Pravidlo de minimis stanovuje maximální částku veřejné podpory, kterou může podnik od veřejných institucí obdržet za určité období (obvykle tři finanční roky). Tato částka je stanovena na 300 000 eur pro jakýkoli subjekt a libovolné období tří po sobě jdoucích finančních let.

Taková podpora může být poskytnuta například formou dotací, úvěrů, daňových úlev nebo jiných forem finančních výhod. Podniky jsou povinny informovat poskytovatele veřejné podpory o veškeré podpoře, kterou obdrží, aby se zajistilo dodržení pravidla de minimis. Čerpání podpory se zapisuje do tzv. registru de minimis.

Kde probíhají kurzy B4I Academy?

Kurzy probíhají v Inovačním Centru Brain4Industry, které se nachází v Dolních Břežanech nedaleko Prahy. Adresa je Za Radnicí 933, 252 41 Dolní Břežany. Budova poskytuje jedinečné zázemí pro digitalizaci, aditivní technologie a vývoj produktů. Disponuje řadou 3D tiskáren jak pro plasty, tak pro kovy.

Jak se k vám dostanu a kde můžu zaparkovat? 

  • Pro cestu autem můžete použít např. sjezd z Pražského okruhu (D0) na Písnici/Dolní Břežany. Inovační centrum se nachází hned vedle budovy obecního úřadu (Za Radnicí 933). Parkování je možné přímo před budovou Inovačního centra a obecního úřadu dle aktuálního ceníku nebo v parkovacím domě (za poplatek 50 Kč/den). Parkovací dům je vzdálen od Inovačního centra cca 5 minut chůze. Pro přesnou lokalitu prosím klikněte sem, více informací o parkování najdete zde.
  • Pro cestu autobusem využijte bus linky č. 333 z Kačerova (metro C) nebo bus č. 341 z nádraží Modřany.

Lektoři kurzu

Nabídka termínů

Datum
Délka kurzu 4 x 4 hodiny:  3.10., 10.10., 24.10., 7.11. 2024, vždy 9:00 – 13:00.
Lektoři Vojtěch Nosek Vojtěch Kadlec
Přihlásit se

Máte zájem o kurz na míru?

Stačí na sebe nechat kontakt a ozveme se vám zpět.

Jméno a příjmení

Reference

Do kurzu Jak na technologickou inovaci jsme se přihlásil, abych si rozšířil obzory a dozvěděl se, jak k inovacím přistupují v jiných firmách.  Bylo to 5 lekcí nabitých informacemi – zjistil jsem například, jak nakládat s novými nápady a co bych měl udělat před tím, než se pustím do vývoje a začnu investovat větší peníze. Lektoři byli úžasní, profesionálové ve svém oboru, perfektně nás provedli celým kurzem a pohotově reagovali na naše dotazy.

Tomáš Švejkovský | Ptotocast s.r.o.
Tomáš Švejkovský|Ptotocast s.r.o.

Společnost TechTest vznikla před lety velmi spontánně, a proto jsme nyní potřebovali více systematizovat vývoj našich produktů. Na kurzu Jak na technologickou inovaci jsem se mimo jiné naučil, jak správně patentově ochránit naši technologii. Kurz bych určitě doporučil nejen majitelům firem, ale i lidem, kteří teprve chtějí začít podnikat.

Petr Chábera | TechTest, s.r.o.
Petr Chábera|TechTest, s.r.o.

Zúčastnil jsem se kurzu Inovační akademie a série workshopů Jak na technologickou inovaci. Ukázalo se, že je to přesně to, co budeme potřebovat při zavádění našeho nového výrobku na trh, v podstatě takový průvodce inovacemi od A do Z.  Takže děkuji a doporučuji.

David Ettel | start-up Nanotechna
David Ettel|start-up Nanotechna

O kurzu

Chcete vyvinout nový produkt, ale minimalizovat rizika? Celkem 4 dopoledne plná inspirace i možnost individuálních konzultací. Pro OSVČ a malé a střední podniky je kurz ZDARMA (v režimu de minimis).

Máte dotazy? Kontaktujte nás