Jak na technologickou inovaci

Zajímá vás, jak úspěšně dostat svůj produkt na trh? Co si předem zjistit a čemu se raději vyhnout? Jak si ochránit své know-how a jak získat co nejvíc z patentových databází? Ve spolupráci s naším strategickým partnerem UNICO připravujeme sérii workshopů, které vám poradí, jak na technologickou inovaci a minimalizaci rizik. Nechte se inspirovat a získejte konkrétní příklady z praxe i možnost individuálních konzultací.

Přihlásit se na kurz

Základní informace

Co se naučíte
  • získáte praktické nástroje a techniky pro tržní analýzu a průzkum technologií
  • jak inteligentně řídit a chránit duševní vlastnictví a jak předcházet možným právním komplikacím a finančním ztrátám
  • jak správně nastavit spolumajitelství duševního vlastnictví nejen při spolupráci s akademickou sférou
  • jak ověřit potenciál nového produktu před jeho zavedením na trh
  • jak využívat informace z patentových databází
Rozsah a moduly

Série se skládá z 5 na sebe navazujících modulů. Rozsah každého modulu je 4 hodiny (9:00 – 13:00) + prostor pro individuální konzultace. Obsah jednotlivých modulů najdete níže v sekci moduly.

Chci se přihlásit do kurzu

Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU.

Náš přístup

Praktické workshopy založené na příkladech z praxe a na vašich zkušenostech a potřebách. Na konci každého workshopu obdržíte prezentaci, která bude shrnovat hlavní poznatky a doporučené postupy.

Komu jsou workshopy určeny

Modul 1 – 4 – CEO a majitelé firem, případně obchodní či R&D ředitelé, kteří mají na starosti strategické rozhodování v technologicky zaměřených firmách
Modul 5 – produktoví a vývojoví manažeři, technologové, analytici

Financování

Jsme součástí sítě EDIH (European Digital Innovation Hub). Pro malé a střední firmy do 499 zaměstnanců je cena kurzu 100% pokryta příspěvkem EU. Kurzovné je hrazeno formou zápisu do rejstříku de minimis na základě smlouvy o poskytnutí vzdělávacích služeb a vyplnění dotazníku Evropské komise – tzv. Digital Maturity Assessment. Zapojeným firmám se při počtu 8 účastníků převádí 42.133,- Kč do de minimis. Při jiném počtu účastníků se výše převodu do de minimis může lišit. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Upozornění

Upozorňujeme, že vzhledem k využití podpory de minimis je registrace na kurz závazná – při zrušení registrace méně než 5 pracovních dnů předem si vyhrazujeme právo zapsat kurzovné přihlášené firmě do registru de minimis; účastníkovi rádi nabídneme kurz v náhradním termínu nebo jiný kurz z naší nabídky ve stejném rozsahu.

Kde se vzdělávání bude konat

Inovační centrum Brain4Industry | Za Radnicí 933 | 252 41 Dolní Břežany

Ptáte se nás

Jak dlouhý je kurz Jak na technologickou inovaci?

Celý kurz sestává celkem z pěti modulů, a je rozvržený do pěti dopolední (9:00 – 13:00).  V tuto chvíli nabízíme kurz Jak na technologickou inovaci jako komplexní balíček. Pokud byste si přáli absolvovat pouze některý z modulů, neváhejte nás prosím kontaktovat.

Kdo povede kurz Jak na technologickou inovaci a jaké má zkušenosti? 

Školení povedou Vojtěch Nosek a Vojtěch Kadlec, kteří jsou spoluzakladateli společnosti UNICO. Vojtěch Nosek se specializuje na problematiku duševního vlastnictví s důrazem na jeho úspěšné byznysové využití a má více než 10 let zkušeností s realizací technologických inovací. Je známý jako expert v nastavování národních i mezinárodních inovačních ekosystémů, například pro The World Bank nebo TAČR. Vojtěch Kadlec se zaměřuje na technologické inovace a jejich komercializaci. Podílel se na licencování technologií v řádech milionů korun a má zkušenosti se zakládáním technologických start-upů. Jeho odborností je analytický pohled na byznys, včetně business validace a hodnocení.

Komu je určen kurz Jak na technologickou inovaci?

  • Modul 1 – 4: Workshopy jsou vhodné pro CEO a majitele firem, stejně jako pro obchodní či R&D ředitele, kteří se podílejí na strategických rozhodnutích v technologicky zaměřených firmách.
  • Modul 5: Tento modul je ideální pro produktové a vývojové manažery, technology a analytiky.

Kdo může čerpat kurzy zdarma v režimu de minimis?

Podporu de minimis mohou čerpat malé a střední podniky (MSP), včetně OSVČ, a malé podniky se střední tržní kapitalizací (tzv. small mid-caps), které zaměstnávají méně než 499 osob a které jsou daňovými rezidenty České republiky.

Co musím udělat pro to, abych mohl čerpat kurz ZDARMA? 

Pro využití podpory de minimis stačí podepsat smlouvu o poskytnutí vzdělávacích služeb. My se pak postaráme o zápis do státního registru de minimis. Podmínkou pro poskytnutí dotace je také vyplnění tzv. Digital Maturity Assessment – jde o dotazník vyžadovaný Evropskou unií, který vám pomůže zhodnotit úroveň digitalizace ve vaší firmě.

Co je to podpora de minimis?

De minimis je latinský výraz, který v ekonomickém kontextu označuje pravidlo stanovené Evropskou unií pro poskytování veřejné podpory malým a středním podnikům (MSP).

Podle tohoto pravidla mohou MSP přijímat finanční podporu od veřejných institucí, aniž by tato podpora byla považována za narušení hospodářské soutěže v rámci EU.
Pravidlo de minimis stanovuje maximální částku veřejné podpory, kterou může podnik od veřejných institucí obdržet za určité období (obvykle tři finanční roky). Tato částka je stanovena na 300 000 eur pro jakýkoli subjekt a libovolné období tří po sobě jdoucích finančních let.

Taková podpora může být poskytnuta například formou dotací, úvěrů, daňových úlev nebo jiných forem finančních výhod. Podniky jsou povinny informovat poskytovatele veřejné podpory o veškeré podpoře, kterou obdrží, aby se zajistilo dodržení pravidla de minimis. Čerpání podpory se zapisuje do tzv. registru de minimis.

Kde probíhají kurzy B4I Academy?

Kurzy probíhají v Inovačním Centru Brain4Industry, které se nachází v Dolních Břežanech nedaleko Prahy. Adresa je Za Radnicí 933, 252 41 Dolní Břežany. Budova poskytuje jedinečné zázemí pro digitalizaci, aditivní technologie a vývoj produktů. Disponuje řadou 3D tiskáren jak pro plasty, tak pro kovy.

Jak se k vám dostanu a kde můžu zaparkovat? 

  • Pro cestu autem můžete použít např. sjezd z Pražského okruhu (D0) na Písnici/Dolní Břežany. Inovační centrum se nachází hned vedle budovy obecního úřadu (Za Radnicí 933). Parkování je možné přímo před budovou Inovačního centra a obecního úřadu dle aktuálního ceníku nebo v parkovacím domě (za poplatek 50 Kč/den). Parkovací dům je vzdálen od Inovačního centra cca 5 minut chůze. Pro přesnou lokalitu prosím klikněte sem, více informací o parkování najdete zde.
  • Pro cestu autobusem využijte bus linky č. 333 z Kačerova (metro C) nebo bus č. 341 z nádraží Modřany.

Lektoři kurzu

Máte zájem o řešení na míru? Kontaktujte mě

Rádi s Vámi projdeme Vaše požadavky a maximálně Vás vtáhneme do přípravy obsahu kurzu. Nabídneme financování v závislosti na počtu školených osob.

O kurzu

Začátek kurzu:

Rozsah kurzu 5 x 4 hodiny:  9.4., 23.4., 14.5., 28.5., 11.6. 2024, vždy 9:00 – 13:00. Pro malé a střední podniky je kurz ZDARMA (v režimu de minimis).

Máte dotazy? Kontaktujte nás